Firmalara Özel Toptan Plakalık İmalatı ve Satışı

Firmalara Özel Toptan Plakalık İmalatı ve Satışı Plakalık, otomobillerde plakanın içine konulduğu, üzerinde genellikle bayinin adı ve iletişim bilgileri bulunan, plastik ya da krom koruyucu malzemedir. Plakalık araçlara kolaylıkla takılabilir ve kullanım anında kişilere hiçbir zorluk çıkarmayacak şekilde tasarlanmıştır. Hem otomobil hem de motosiklet için plakalıklar vardır. Kare şekilli olabilecekleri gibi dikdörtgen şekil seçeneği de […]

 Firmalara Özel Toptan Plakalık İmalatı ve Satışı

22.05.2022 - 14:48

Güncelleme : 22.05.2022 - 14:48

Firmalara Özel Toptan Plakalık İmalatı ve Satışı

Plakalık, otomobillerde plakanın içine konulduğu, üzerinde genellikle bayinin adı ve iletişim bilgileri bulunan, plastik ya da krom koruyucu malzemedir. Plakalık araçlara kolaylıkla takılabilir ve kullanım anında kişilere hiçbir zorluk çıkarmayacak şekilde tasarlanmıştır. Hem otomobil hem de motosiklet için plakalıklar vardır. Kare şekilli olabilecekleri gibi dikdörtgen şekil seçeneği de vardır.Kişiye özel ışıklı ve kabartmalı plakalıklarda UV baskı tekniği ile üretim yapılmaktadır. Tercih edilen yazı rengi ve görseller; solma, kazınma, çıkma gibi problemler mümkün değildir. Işıklı plakalıklarda ise su geçirmez led ışıklar kullanılmaktadır. Su sızdırmazlık özellikleri ile ışıklı plakalıklar, uzun süre sorunsuz kullanılabilmektedir.

Kişiye özel plakalık tasarlamak için; isim, yazı, renk, görsel, ışıklı mı kabartmalı mı olacağı seçildikten sonra tasarımı nerdeyse tamamlanmış olacaktır. Özel plakalık üretimi tamamlandıktan ve teslim edildikten sonra sadece araca monte edilme işlemi kalacaktır. En kolay ve hızlı aşama bu kısımdır. Yetkili servisler ya da oto elektrik uzmanları bu işlemi yapabilmektedir. Özel ışıklı plakalıklar, elektrik akımı alması gerektiğinden uzman kişiler tarafından monte edilmelidir. Kamyon, tır gibi araçlara montaj yapılırken dikkat edilmesi gereken kuralla olacaktır, yine uzman kişilerce işlem yapılması gerekmektedir.

Firmalar bünyesindeki çalışanlar için birden fazla araç kullanıma hazır bulundurması gerekebilir. Trafikte gezecek olan bu firma araçları için firmaya özel plakalık kullanmak isteyebilecektir. Firma logolu plakalık olan bu araba plakalıkları için özel üretim plakalık yapan firmalar vardır.

Çok çeşitli plakalık modelleri vardır. Bunlardan bazıları; ışıklı plakalık, pleksi plakalık, 3d baskı ile üretilen isimli, lazer kesim ile yapılan isimli plakalık, araba plakalık, motosiklet plakalık ’tır.

Firma plakalık ve diğer tüm model plakalıkların araca monte edilebilmesi için plaka altlığı denilen bir malzeme gereklidir. Bu malzeme ile plaka araca yerleştirilebilir.

Plakalıklar perakende satışı yapılmakla birlikte şirketler için toptan plakalık alımı da mümkündür. Araç galerileri de özel plakalık üretimi için firmalara başvurabilmektedir. Galeri için plakalık üreten firmalardan galeri plakalık fiyatları için bilgi almak mümkündür. Parker Otomotiv A.Ş. firması bunlardan biridir ve toptan fiyatına galeri plakalık almak için bilgi alınabilir. Üretimini ve satışını yapan firma toptan fiyatına perakende satış yapmaktadır.

Özel plakalık tasarlamak ve satın almak için Parker Otomotiv A.Ş. firmasına internet sitesinden ya da telefon numarasından arayarak ve Whatsapp hattından mesaj ile ulaşabilirsiniz. Kişiye özel plakalık, isimli plakalık, toptan ve perakende plakalık, led plakalık, ışıklı plakalık daha birçok çeşit ile firma kullanıcıların hizmetindedir. Firmadan kabartmalı plakalık, takmatik plakalık gibi farklı tasarımlarla birlikte oto kapı eşiği, deri anahtarlık, araba anahtarlığı, isimli anahtarlık, oto boyun yastığı gibi alternatif ürünler için de hizmet almak mümkündür.

Genel olarak plakalık fiyatları ürünün malzemesine göre çok düşük fiyatlardan başlayarak kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Parker Otomotiv A.Ş. firmasından toptan fiyatına çeşitli plaklıklar almak mümkündür.

Araç muayenesinde standart dışı plakalar ağır kusur olarak sayılacaktır. Plakalık da bu durumda önemli sayılmaktadır. Belli harfleri içeren plakalar kimseye verilmemektedir. Plaka üzerinde cam kaplı olması halinde araç muayeneden geçemeyecektir. Plaka üzerinde yine folyo, kaplama gibi malzemeler olursa muayeneden geçemeyecektir. Plakada çivi, vida gibi maddeler varsa ve rakam, harflerin okunmasını güçleştiren her ile araç muayeneden geçemeyecektir.

Plaka işlemleri Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubesinden yapılmaktadır. Burada işlemler tamamlandıktan sonra yeni alınan plaka Şoförler Odası’na bağlı plaka basım merkezlerinde bastırılabilir.

Firmalara özel plakalık nasıl seçilir, üretilir, nerelerde satılır gibi soruların cevabını yazımızda geniş bir şekilde açıklamaya çalıştık. Kazasız yollucuklar dileriz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın