En İyi İnternet Hız Testi Seçenekleri

En İyi İnternet Hız Testi Seçenekleri

 En İyi İnternet Hız Testi Seçenekleri

09.03.2022 - 10:58

Güncelleme : 09.03.2022 - 10:58

En İyi İnternet Hız Testi Seçenekleri

İnternet hız testi ile bilinçli bir internet kullanıcısı olabilirsiniz. Kullandığınız internetin güncel hızı hakkında bilgi edinebilir ve bu hızın sizi yavaşlatıp yavaşlatmadığını değerlendirebilirsiniz. Aktif bir iş hayatınız varsa internet sürekli olarak yanı başınızda demektir. Böyle bir ortamda eğer düşük bir internet hızına sahipseniz birçok işinizin farkında olmadan aksadığını bilmelisiniz. İnternet hız testi yapan siteler bu konuda en büyük yardımcınızdır. Saniyeler içerisinde internet hızınızın kaç olduğunu öğrenebilmek için SpeedTest aracımızı kullanabilirsiniz. 

İnternet Hızı En Az Kaç Olmalı?

İnternet hızı belirli aralıklar ile kullanıcılara sunulur. İlk internet satın alacağınız anda internet servi sağlayıcıları size hız seçenekleri sunar. Hız ile ödeyeceğiniz fatura bedeli birbirine paraleldir. Onay aşamasında siz hangi hızı tercih ederseniz servis sağlayıcınız ayarlarınızı o şekilde günceller. Servis sağlayıcınızda sözleşme yaparken internet hızınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Günümüzde teknoloji ve dijital çağın hızla geliştiğini düşünürsek en az hız artık 8 mbps olarak ölçülmektedir. En düşük paketlerde 4 mbps hız seçenekleri de mevcuttur. Burada dikkat edilmesi gereken konu sağlayıcının verdiği paket hızı ile sizin kullandığınız paket hızının aynı olup olmadığıdır. Bunu anlamanızın en iyi yolu da internet hız testi sitelerinden yardım almaktır. Size verilen hız paketi ile kullandığınız hız paketi farklı ise bu durumda sağlayıcınızın çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz önerilir.

İnternet Hız Testi Ne İşe Yarar?

İnternet hız testi her şeyden önce kullanıcılara bilgilendirme amacı taşır. Bununla birlikte hızlı internete kullanmak birçok kullanıcının sahip olmak isteyeceği bir şeydir. Hızlı bir internet hızına sahip olarak;

 • Başarılı bir iş hayatına sahip olmak mümkün olur.
 • Online oyun severler için oyunda daha mutlu ve heyecanlı zaman geçirmek mümkün olur.
 • Çok sık veri aktarımında bulunan kullanıcılara zamandan kazandırır.
 • İndime işlemlerinde harcanan zamanı y arı yarıya kısaltır.
 • İnternette film ve dizi izlemeyi sevenler için büyük bir avantaj sağlar.

Özellikle gün içinde zamanının çoğunu internette geçirenler için internet hızı oldukça önemlidir. Birçok kullanıcı bilgi almak amacı ile internet hız testi sitelerini tercih eder. Çok basit bir şekilde saniyeler içerisinde sonuçları gören kullanıcılar bağlantı hızları hakkında bilgiye sahip olur.

İnternet Hız Testinde En İyi Sonuç Almak İçin Ne Yapmalı?

İnternet hız testi sonucunda güncel verilere ulaşmak için dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunur. Aksi taktirde görüntülenen sonuçlar gerçeği yansıtmayabilir. Hız testi sonucunun gerçeği yansıtabilmesi için öncelikle tercih edilecek sitenin güvenilir olması önemli bir konudur. Bu seçenekte en güven veren sitenin hangisi olduğuna emin olduktan sonra diğer nedenlere göz atılabilir.

İnternet hız testi sonucunun gerçeği yansıtmamasında bir diğer önemli rol modeme aittir. Modem ya da internet bağlantısında eğer sorun varsa sonuçlar çok yanlış çıkacaktır. Bu nedenle teste başlamadan önce modem kontrol edilmeli ve daha sonrasında hız testi yapılmalıdır. İnternet hız testi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken diğer maddeler şu şekildedir;

 • Bilgisayarın aktif bir internet bağlantısı olduğundan emin olun.
 • Bilgisayarda sadece tek bir aktif bağlantının olması gerektiğine dikkat edin.
 • Teste başlamadan önce bilgisayarı modeme yakın bir yere yerleştirin.
 • Tarayıcınızın kapalı olması gerektiğini unutmayın.
 • Bilgisayarınızda açık olan bütün uygulamaları kapatın.
 • Test sırasında tarayıcınızı ya da herhangi bir uygulamayı çalıştırmayın.

Bu gibi durumlara dikkat ederek tamamı ile geçeği yansıtan hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz. İnternet hız testi yapmak için güvenilir kaynak arayışınıza https://www.hiztesti.me adresimizi ziyaret ederek son verebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın