Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emre Bay Kimdir?

Emre Bay Kimdir?

admin admin -
77 0

Emre Bay Kimdir?
Emre Bay son dönem birçok insanın adını sıkça duymaya başladığı kişilerden bir tanesidir. Son derece çok yönlü bir kişidir. Söz yazarı,besteci, söz yazarı ve şarkıcı olarak müzik yolculuğuna emin adımlar ile devam ediyor. Emre Bay, 17 Eylül 1993 senesinde İstanbul kentinin Bayrampaşa ilçesinde dünyaya gelmiştir.  İlkokul ve ortaokul eğitimini Nail Reşit İlköğretim okulunda tamamlar. Akabinde ise lise eğitimine Bayrampaşa Tuna Lisesinde devam eder. Lise sonrası Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesine girer. Burada önce  Radyo-Tv bölümünü 2 dönem devam ede, akabinde yine aynı okulda bu sefer Sosyoloji bölümüne 3. Sınıfe kadar devam edip  bırakarak müzik yolunda ilerlemeye karar verir. O günden beri de hızla yoluna devam etmektedir.
Emre Bay 13 yaşında ilk defa sahnelere çıkar ve darbuka çalar. 16 yaşından sonra gitar çalarak ailesinden destek almadan yoluna devam eder. İstanbul’da birçok mekanda canlı performanslar yapmıştır. Yapmaya devam etmektedir. En son birçok ünlünün sahne almış olduğu Bakırköy Nispet isimli mekanda tamı tamına 2.5 sene çıkar. Sonrasında ani bir karar alarak sahneye çıkmayı bırakır. Evini müzik stüdyosuna çevirir. Burada kendi evinden canlı müzik yayınları yapmaya başlar.
Eserlerinden bazıları şunlardır:
Birçok ünlü şarkıcının yer aldığı ve 2014 senesinde çıkan Şampiyon albümünde Ayrı Gayri şarkısı kendisine aittir.
2016 senesinde sözü müziği kendisine ait bir eser olan Kalpler Kolay Sevmez isimli şarkı dönemin en çok ses getiren kült eserlerinden bir tanesi olarak müzik tarihinde yerini almış durumdadır
Hey Can 2017 yılının hit şarkısıdır
2017 yılında çıkan İlhan Gül tarafından seslendirilen Lazım Şart Gerekli de onun eseridir.
Emre Bay şimdi kendi stüdyosunda hızla müzik yolculuğuna devam etmektedir.

Kendisinin kullanıcı hesapları şunlardır:
Web sitesi: https://emrebayofficial.com/ 
Facebook:  https://www.facebook.com/bayemreofficial 
Instagram: https://www.instagram.com/bayemreofficial/
Youtube: https://www.youtube.com/emrebayofficial 
Twitter: https://twitter.com/emrebayofficial
e-mail adresi: [email protected]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir