Deprem mezarlığı’nda numaralı defin

Pazarcık ve Elbistan merkezli 2 depremde 100 saat geride kalırken, Hatay’da binlerce kişi yaşamını yitirdi. Antakya ilçesinde AFAD koordinasyounda belirlenen alana defin işlemleri başladı. İş makineleri tarafından düzenlenen alanda cenaze teslim, cenaze yıkama ve mescit alanları oluşturuldu. İlgili Haber Uğur Koman Türkiye’yi gururlandırdı Hastanede otopsi işlemi tamamlanan cenazeler, nakil araçları ile ‘deprem mezarlığı’ alanına getirilip […]

 Deprem mezarlığı’nda numaralı defin

10.02.2023 - 13:33

Güncelleme : 10.02.2023 - 13:33

Pazarcık ve Elbistan merkezli 2 depremde 100 saat geride kalırken, Hatay’da binlerce kişi yaşamını yitirdi.

Antakya ilçesinde AFAD koordinasyounda belirlenen alana defin işlemleri başladı.

İş makineleri tarafından düzenlenen alanda cenaze teslim, cenaze yıkama ve mescit alanları oluşturuldu.

Hastanede otopsi işlemi tamamlanan cenazeler, nakil araçları ile ‘deprem mezarlığı’ alanına getirilip dini vecibeler yerine gitirilerek defin yapılıyor.

AFAD koordinasyonu ve Denizli Valiliği yönetimindeki defin işlemlerinde her cenaze için tek tek namaz kılınıyor ve namaz sonrası Denizli İl Müftülüğü’nün görevlendirdiği din görevlileri eşliğinde ve dualarla defin yapılıyor.

Farklı şehirlerde defin yapmak isteyenlere ise cenazeleri teslim ediliyor.Deprem bölgesine farklı şehirlerden gönderilen mobil gasilhaneler de bu merkezden talep edilen ilçelere gönderilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın