Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 19.30’da başladı. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği toplantıda, milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren, dar gelirli vatandaşların haciz ve icra sorununu çözecek düzenlemenin ele alındığı belirtiliyor. İlgili Haber 24 Mart 2023 petrol fiyatları Paketle 6 milyona yakın vatandaşın icra […]

 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi

06.09.2022 - 9:03

Güncelleme : 06.09.2022 - 9:03

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 19.30’da başladı. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği toplantıda, milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren, dar gelirli vatandaşların haciz ve icra sorununu çözecek düzenlemenin ele alındığı belirtiliyor.

Paketle 6 milyona yakın vatandaşın icra takibine düşen 30 milyar lira civarındaki borcu tasfiye edilecek.

NTV’nin edindiği bilgilere göre, paket iki ayaklı olacak. Buna göre, 5 milyona yakın ailenin 2 bin liraya kadar olan borcu icradan düşecek.

Paketin ikinci ayağını ise takibi varlık yönetim şirketleri tarafından yapılan icradaki borçlar oluşturacak.

Bir milyona yakın vatandaşın varlık yönetim şirketlerine devredilmiş 2 bin 500 liraya kadar olan icra takibindeki borçlarını devlet üstlenecek.

Terörle mücadele operasyonları ile Yunanistan’ın Ege ve Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıran adımları da kabinenin gündeminde. Toplantıda Türkiye’nin atacağı adımlar ele alındı.

Rusya-Ukrayna Savaşı, tahıl koridoru anlaşması, Avrupa’daki enerji sıkıntısı ve Libya’daki son durum da toplantıda gündeme gelen konular arasında.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın