Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Criteo Reklamları Hakkında Tüm Merak Edilenler Bu Yazıda

Criteo Reklamları Hakkında Tüm Merak Edilenler Bu Yazıda

admin admin -
34 0

Criteo, online reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, reklam verenlerin hedef kitlelerine, kullanıcıların gezinme alışkanlıklarına dayalı olarak özelleştirilmiş reklamlar sunmasını sağlayan bir teknoloji platformu sağlamaktadır. Criteo reklamları, reklam verenlerin ürünlerini daha hızlı ve daha etkili bir şekilde tanıtmalarına ve hedef kitlelerine erişmelerine yardımcı olur.

Criteo, kullanıcıların çevrimiçi davranışlarını analiz etmek ve bu bilgileri reklam verenlerin ürünleriyle eşleştirmek için algoritma tabanlı bir teknoloji kullanmaktadır. Bu teknoloji, reklamların doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişilere gösterilmesini sağlar. Criteo reklamları, genellikle kullanıcının web sitelerinde gezinirken, ürün sayfalarını görüntülediğinde veya satın aldığında görüntülenir.

Criteo Reklamları Nasıl Çalışır?

Criteo reklamları, algoritma tabanlı bir teknoloji kullanarak, reklamverenlerin hedef kitlelerine özelleştirilmiş reklamlar sunmalarına olanak tanır. İşlem adımları genellikle şu şekildedir:

 • Kullanıcı, bir web sitesinde gezinirken, Criteo tarafından kullanılan çerezler (cookie) aracılığıyla, ziyaret ettiği sayfalar, görüntülediği ürünler ve diğer çevrimiçi davranışları toplanır.
 • Toplanan bu verileri analiz ederek kullanıcının ilgi alanlarını ve davranışlarını anlar.
 • Criteo, reklamverenlerin ürünlerini ve hizmetlerini hedef kitlelerine göstermek için özelleştirilmiş reklamlar oluşturur. Reklamlar genellikle kullanıcının daha önce görüntülediği ürünler veya benzer ürünlerle ilgilidir.
 • Criteo, özelleştirilmiş reklamları, kullanıcının web sitelerinde gezinirken, ürün sayfalarını görüntülediğinde veya satın aldığında gösterir. Bu reklamlar, kullanıcıların web sitesinde daha fazla zaman geçirmesine ve reklamverenin ürünlerini daha fazla müşteriye ulaştırmasına yardımcı olur.

Criteo Reklam Avantajları

Criteo reklamlarının avantajlarından biri, reklam verenlerin müşterileri hedeflemelerine ve daha önce ziyaret ettikleri web sitelerine geri dönerek satın alma işlemini tamamlamalarına yardımcı olmasıdır.

 • Criteo reklamları, reklam verenlerin reklam bütçelerini daha etkili bir şekilde kullanmalarına olanak tanır.
 • Reklam verenlerin reklam kampanyalarının etkililiğini izlemelerine ve analiz etmelerine olanak tanıyan kapsamlı bir raporlama ve analiz aracı sunar.
 • Reklam veren işletmeler, kampanyalarının performansını ölçebilir, geri dönüşüm oranlarını takip edebilir.

Criteo Reklamları ile Yeniden Hedefleme

Criteo, retargeting teknolojisini kullanarak satın alma davranışlarını değiştirmeye çalışır. Bir kullanıcı bir e-ticaret sitesini ziyaret edip alışveriş yapmadan eticaret sitesini terk ettiğinde bu kullanıcıyı takip eder. Başka kanallar aracılığıyla etkileşime geçirilip aynı kullanıcı, önceden ziyaret ettiği e-ticaret sitesine yönlendirilir.

Bu işlem Google ve Criteo ortaklığı ve de görüntülü reklamlar aracılığıyla gerçekleşir. Dolayısıyla Google görsel reklam, görüntülü reklam çalışmasına benzer bir algı oluşturur.

Neden Criteo Partner Ajansı ile Çalışmalısınız?

Criteo reklam ajansı, reklam verenlerin hedef kitlelerine özelleştirilmiş reklamlar sunarak daha yüksek bir dönüşüm oranı elde etmelerine yardımcı olur. Kullanıcıların çevrimiçi davranışlarına dayalı olarak özelleştirilmiş reklamlar oluşturarak, kullanıcıların ilgi alanlarına daha uygun reklamlar sunar.

Bu konuda müşterilerine yardımcı olan Reaktif Dijital, reklamverenlerin ihtiyaçlarını anlamak ve özelleştirilmiş reklamlar oluşturmak için gerekli uzmanlığa sahiptir. Kısa vadede başarılı sonuç almak için Reaktif Dijital’in rekabetçi pazarda öne çıkmanızı sağlayan stratejilerinden yararlanın.

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d25004.94677805668!2d27.141371!3d38.427184!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x14bbd8e38eb95c23%3A0x7a4d749e8179e83b!2sReaktif%20Dijital%20Google%20Premier%20Partner!5e0!3m2!1str!2str!4v1683447572810!5m2!1str!2str

Aynı zamanda youtube reklam vermek işletmeniz veya hedefleriniz için faydalıysa bu konuda da Reaktif Dijital ile işbirliği yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir