Çocuklarda dikkat eksikliği nedir 

Çocuklarda dikkat eksikliği nedir  Çocuklarda dikkat eksikliği gelişim döneminde başlayan ve her bir çocuğun başarısını, sosyal yaşantısını ve aile yaşantısını yakından etkileyen nörogelişimsel bozukluklardan birisidir. Dikkat eksikliği yaşayan çocuklar zihinsel çaba gerektiren uğraşılar da odaklanamamak da ve dolayısıyla belirli bir konuya yoğunlaşamadığı için hep bir adım geride kalmaktadır. Çoğunlukla 7 yaşından önce ortaya çıkan bu […]

 Çocuklarda dikkat eksikliği nedir 

20.04.2022 - 17:59

Güncelleme : 20.04.2022 - 17:59

Çocuklarda dikkat eksikliği nedir 

Çocuklarda dikkat eksikliği gelişim döneminde başlayan ve her bir çocuğun başarısını, sosyal yaşantısını ve aile yaşantısını yakından etkileyen nörogelişimsel bozukluklardan birisidir. Dikkat eksikliği yaşayan çocuklar zihinsel çaba gerektiren uğraşılar da odaklanamamak da ve dolayısıyla belirli bir konuya yoğunlaşamadığı için hep bir adım geride kalmaktadır. Çoğunlukla 7 yaşından önce ortaya çıkan bu durum uzman psikologlar tarafından yapılan düzenli terapilerle çözüme kavuşturulabilmektedir.

Çocuğunuzun dikkat eksikliği yaşadığını düşünüyorsanız öncelikli olarak bu teşhisin tam olarak konulması ve bunun ardından en uygun tedavi yöntemleri ile çözüme kavuşturulması için Psikolog Burak Uysal ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için Burak Uysal web sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Kaynak : https://www.burakuysal.org/hizmetlerimiz/cocuklarda-dikkat-eksikligi-ve-hiperaktivite-bozuklugu/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın