Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Chef Yusuf By Faruk İnal İstanbul’da Franchise Dağıtmaya Başladı

Chef Yusuf By Faruk İnal İstanbul’da Franchise Dağıtmaya Başladı

admin admin -
53 0

Etin en lezzetli halinin sunulacağı ‘Chef Yusuf By Faruk’ İstanbul Beyoğlu’nda hizmete açıldı.

Damak tadına önem verenlerin ve yeni lezzetler arayanların yeni adresinin ‘King of Meat by Faruk’ olması için çaba harcadıklarını ifade eden Faruk İnal, ilçede lezzeti zirveye taşımak için böyle bir girişimde bulunduklarını dile getirdi.

Et Uzmanı Faruk İnal Etin lezzetini doğru marinasyon belirliyor diyerek açıkladı

Chef Yusuf by Faruk restoranının sahibi Faruk İnal, doğru bir marinasyonun ve pişirme tekniklerinin etin lezzetini veren en önemli detay olduğuna inanıyor.

Chef Yusuf By Faruk İnal Menüsünde yer alan etleri özel yetiştirilen hayvanlardan ve cinslerden seçen Faruk İnal, Dry Aged yöntemiyle olgunlaştırdığı etlerin tadını üst düzey damak tatlarına uygun hale getiriyor.

Bunun için etlerini 28-60 günlük periyotlarda özel dry dolaplarında bekleterek çok daha kaliteli etler elde ediyor.

Faruk İnal özellikle tüm et çeşitlerini özel yapım ve yüksek ısı üreten tütseleme fırınlarında özel bir pişirme tekniği ile pişiriyor. Daha sonra ise özel sos karışımlarını uygulayarak sunuma hazırlıyor.

Faruk İnal: “Müşteri değil misafir kabul ediyoruz”

Mardinli olduğunu belirten Türk girişimci Faruk İnal “Bir Mardinli olarak tam bir lezzet aşığıyım. Restoranımıza özgü, yöreselle harmanlanmış lezzetlerimizi misafirlerimize sunmaktan ziyadesi ile memnunuz. Restoranımızı kurarken bir kural koyduk kendimize. Bu bir kuraldan fazla anlayış olarak yerleşti. Müşteri değil misafir kabul ediyoruz restoranımıza gelenleri. Yeni 2 şube daha açmak istiyoruz. Chef Yusuf By Faruk İnal Şubelerimizden biri Fas’ta olacak. Diğerini de Suudi Arabistan’da açmayı planlıyoruz. İstanbul’da bulunan restoranımızda dünyanın birçok ülkesinden misafirleri ağırlayacağız. Hedefim birçok farklı ülkede yeni restoranlar açarak, dünyaya mal olmuş bir marka haline gelmek. Bizim işimizde başarı hiçbir zaman tesadüf olmuyor. Bunun için çok çalışmak ve gerçekten özel olmak gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir