Bitcoin’i Gölgede Bırakan Bitgesell Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin’i Gölgede Bırakan Bitgesell Nasıl Satın Alınır? Bitcoin, kripto para dünyasının ilk varlığı olması nedeniyle piyasa değeri en yüksek olan coin. Bununla birlikte, Bitcoin’in teknik özellikleri, günümüzün şartlarına hitap eder nitelikte değil. BTC, değer saklama aracı olarak tercih edilirken, ilk hedefi olan dijital ödemeler tarafında kullanılmıyor. Bunun nedeni, işlemlerin uzun sürmesi ve komisyonların yüksek olması. […]

 Bitcoin’i Gölgede Bırakan Bitgesell Nasıl Satın Alınır?

06.07.2022 - 6:39

Güncelleme : 06.07.2022 - 6:40

Bitcoin’i Gölgede Bırakan Bitgesell Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin, kripto para dünyasının ilk varlığı olması nedeniyle piyasa değeri en yüksek olan coin. Bununla birlikte, Bitcoin’in teknik özellikleri, günümüzün şartlarına hitap eder nitelikte değil. BTC, değer saklama aracı olarak tercih edilirken, ilk hedefi olan dijital ödemeler tarafında kullanılmıyor. Bunun nedeni, işlemlerin uzun sürmesi ve komisyonların yüksek olması. Bu durum, Bitcoin’e alternatif yeni projelerin ortaya çıkmasına neden oldu, bunlardan biri de Bitgesell. 2020 yılında geliştirilen Bitgesell, teknik olarak Bitcoin kod yapısı ile aynı. Benzer özellikler söz konusu olmasına karşın, Bitgesell yenilikçi yönleri ile Bitcoin’den ayrılıyor.

Bitgesell, Bitcoin’e Karşı Neden Avantajlı

Bitcoin, kripto para dünyasının ilk projesi olarak kabul gördü. Buna karşın, 2009 yılında geliştirilen kripto paranın altyapısı yetersiz. Buna ek olarak, 4 yılda bir gerçekleşen yarılanma süresi, kripto paranın arzını yavaşlatan bir konu ve bu da hem yatırımcı, hem de madenciler tarafında rahatsızlık yaratıyor. Emma Wu tarafından geliştirilen Bitgesell, getirdiği ciddi farklarla öne çıkmayı başardı.

Bitgesell, Bitcoin projesindeki eksiklikleri giderme ve yenilikçi bir model ortaya koyma amacıyla yola çıktı. Bitgesell’de, Bitcoin’le aynı şekilde arz sınırlı ve 21 milyon. Bununla birlikte, yarılanma süresinde bir fark söz konusu. Bitcoin ağında yarılanma 4 yılda bir gerçekleşirken, Bitgesell ağında ise yarılanma her yıl yapılıyor. Bu zamana kadar Bitgesell’de 2 kez yarılanma oldu ve bu durum fiyat grafiğine de yansıdı.

Bitgesell, Bitcoin’e göre çok daha hızlı bir kripto para. Bunun nedeni ise, blok boyutunun küçük olması. Bitcoin’de bir blok 4 MB yer kaplarken, Bitgesell’deki blok ise 400 KB. Bu da, neredeyse 10 katlık bir farkı ifade ediyor. Bitgesell coin ile yapılan işlemler, Bitcoin’e göre 10 kat daha hızlı.

Madencilik kavramı, kripto paraların hızlı ve güvenli bir şekilde transferi için önemli. Bitgesell’de madencilik, Bitcoin’e göre çok daha avantajlı. Bitgesell ekibine göre bunun nedeni, Bitcoin’in gerekenin çok üzerinde bir işlemci gücünü kullanması. Madenciler, Bitcoin kazımında ciddi maliyetlere giriyor ve BTC üretmek kârlı değil. Bitgesell madenciliği ise çok daha düşük enerji ile yapılabiliyor. Bu anlamda Bitgesell bir yeşil enerji coin’i olarak nitelendirilebilir.

Bitgesell Nasıl Satın Alınır?

Henüz 1 milyon doların altındaki piyasa değeri ile gelecek vaat eden cevherler içinde, yani bir GEM coin olarak ifade edilen Bitgesell birçok yatırımcı için fırsatlar barındırıyor. Hızlı yarılanma süresi, küçük blok boyutu ile kullanımının çok daha avantajlı olması, Bitgesell’i öne çıkarıyor.

Bitgesell satın almak için, dünyanın en büyük borsalarından olan Hotbit tercih edilebilir. crypto.com ile de bir anlaşması bulunan Bitgesell’in fiyatı, bu borsadan da takip edilebiliyor. Hotbit üzerinden Bitgesell satın almak için, ilk olarak bir Hotbit hesabı açılması gerekiyor. Bunun ardından, BGL / BTC paritesinde işlem yapmak mümkün. Hotbit dışında Bitgesell listeleyen borsalar içinde Crex24 de yer alıyor ancak bu borsaya Türkiye’den erişim söz konusu değil. Bu nedenle, Türk kripto para yatırımcıları için bu aşamada Bitgesell satın almak için tek adres Hotbit borsası olarak öne çıkıyor.

Bitcoin’e getirdiği yeni özelliklerle geniş bir yatırımcı kitlesinin dikkatini çeken Bitgesell projesi, Hotbit dışında ilerleyen dönemde Binance ve Kucoin gibi borsalarda da listelenebilir. Böyle bir durumda, proje için ciddi bir ivme yakalanabilir.

Bitgesell (BGL) Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin lütfen https://bitgesell.ca/ ziyaret ediniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın