Barış Dede (Müzik Prodüktörü) kimdir? Tüm detaylar.

Barış Dede (Müzik Prodüktörü) kimdir? Tüm detaylar.

 Barış Dede (Müzik Prodüktörü) kimdir? Tüm detaylar.

11.02.2022 - 22:00

Güncelleme : 11.02.2022 - 22:13

Barış Dede YouTube kanalı ilk 2016 yılında kurulmuştur. Şu anda 100.000’den fazla abonesi vardır ve toplam izlenme sayısı 50 milyona yaklaşmıştır. Birçok remix parça yayınlayan Barış Dede, bu dinlenme sayılarına ulaşmasındaki en önemli çalışması “Mawlaya” isimli şarkısıdır.

Daha sonra bu oranda dinleme sayısına en yakın şarkı “Aweli” olmuştur. Şu an aktif olarak Mawlaya 29 milyon, Aweli ise 17 milyon dinlenme sayısına sahiptir. Aynı zamanda Aweli şarkısına TikTok üzerinde +200.000’den fazla video çekilmiştir.

Çok fazla insanın bu şarkıya bu kadar fazla video çekmesindeki sebep elbette şarkının viral etkisinin çok yüksek olmasıdır. Aweli şarkısı şu anda Spotify üzerinde de 2 milyona yakın dinleme oranına sahip. “Are You Sad?” isimli parçası gibi Chill & Deep kategorisindeki parçaları ile, “Felek” ve “Mawlaya” gibi parçaları kıyaslarsak ne kadar esnek bir skalaya sahip olduğunu görebiliriz.

Aynı zamanda “Velet” lakaplı rap sanatçısı ile çalışmış ve çalışmaya devam eden Barış Dede, Velet ft. Decrat – Düşünce Gördüm, Velet – Soysuzlar gibi şarkılarının da altyapısını yapmıştır. Türkiye’de müzik sektöründen önemli isimlerle bağlantısı olup, çok fazla sanatçıyla çalışabilecek müzik kabiliyetine de sahip olması nedeniyle, çok daha iyi yerlere geleceğinden şüphemiz yok.

Toplum analizi ve müzik çeşitliliğinin tutumu olarak nitelendirdiğimizde, aslında remix çalışmasını yaptığı “Mawlaya” isimli şarkının, şarkı sahibi tarafından dahi yayınlanan birçok versiyonu mevcut. Maalesef izlenme sayıları Barış Dede’nin yaptığı remixe kıyasla çok uzak. Yani burada Barış Dede’nin toplum nabzını ölçme yönünden de iyi olduğunu net bir şekilde görebiliriz.

Barış Dede – Sosyal Medya Hesapları

Spotify Profili

Twitter Profili

IMDb Profili

https://www.imdb.com/name/nm9623217/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın