Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Av. Sercan Koç kimdir?

Av. Sercan Koç kimdir?

admin admin -
61 0

Av. Sercan Koç kimdir?

1994 doğumlu olan Sercan Koç 2017 yılında Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetinden bu yana İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir. Meslekte kıdemli olan Av. Türkan Kurtulmaz Öztürk’ün hukuk bürosunda kadrolu bir avukat olarak göreve başlamasıyla hukukun birçok alanında uzun süre faaliyette bulunmuştur. Farklı alanlardaki tecrübeleri sayesinde, multidisipliner bir bakış açısı geliştirilmiş ve meslek etiği ile inceliklerini bu büroda öğrenme fırsatı yakalamıştır.

Sürekli öğrenme ve gelişimi kariyerine entegre eden Av. Sercan Koç; Sağlık Hukuku, Bankacılık Hukuku, Aile ve Sigorta Hukuku sertifikalarının yanı sıra ticaretin ve hukukun dijital sürece entegresine ilgi duymaya başlamasıyla kendisini bu yönde geliştirmeye adamıştır.

Insead Business School Finansal Hizmetler için Blockchain’e Giriş, Blockchain, Kripto Varlıklar ve Merkezi Olmayan Finans, Finansal Hizmetler için Blockchain Dönüşümleri, Finansal Hizmetlerde Blok Zinciri: Stratejik Eylem Planı eğitimlerini tamamlamış ve dijital varlıklar üzerine eğitimler almaya devam etmektedir. Ayrıca bu eğitimlerin Türkçe çevirisini yaparak, tüm meslektaşlarına açık bir eğitim programı hazırlamakta olan Av Sercan Koç, aynı zamanda çeşitli üniversitelerin blokchain kulüpleriyle birlikte “kripto para borsaları” üzerine webinarlar vermektedir.

Bu alanda farkındalığa ve objektif bilgiye ulaşıma önem veren Av. Sercan Koç, dijital varlık hukuku alanında sözlük ve taksonomi çalışmaları da yürütmektedir.

2021 itibariyle Genesis Hukuk Bürosu’nu kurarak, hukukun birçok alanında yetkin ve dinamik kadrosuyla Türkiye’nin ileri gelen şirketlerine danışmanlık yapmaya başlamıştır.

Günümüzde danışmanlık alanında hizmet verdiği kurumların ticari hacimlerini arttırmaya ve dijitalleşme süreçlerinin entegrasyonuna yönelik hizmetler vermeye devam ederken, yerli ve yabancı şirketlere/vatandaşlara (bu kapsamda) özel ve profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Son zamanlarda Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli kripto varlık hizmet sağlayıcıları ile kripto para borsalarının kuruluşunu yaparak şirketlerin özellikle uluslararası regülasyonlara bağlı bir kurum haline getirilmesinde etkin rol oynamıştır. Bunun dışında uzaktan eğitimde mevzuat uyum modülleri geliştirerek bu alanlarda da hizmetlerine devam etmektedir.

https://www.linkedin.com/in/sercan-ko%C3%A7-943b3a181/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir