‘ Aslan Özcan’dan Manzaramız Türkiye! ‘

' Aslan Özcan’dan Manzaramız Türkiye! '

  ‘ Aslan Özcan’dan Manzaramız Türkiye! ‘

10.03.2022 - 13:08

Güncelleme : 10.03.2022 - 13:08

Aslan Özcan’dan Manzaramız Türkiye!

 Bir dakikalık kısa bir video, birkaç kare gün batımı… Sinop’tan Edirne’ye oradan keşfedilmemiş binlerce güzellik barındıran binlerce köşeye. Profesyonelliğini yakaladığı anlar ve ülkenin dört bir yanından cennet manzaralar ile gösteren Aslan Özcan ile daha önce tanıştınız mı?

Tanışmadıysanız, iyi haber şimdi geliyor şimdi tanışacaksınız! Tanıdığınıza çok sevineceğiniz bunun yanı sıra, daha önce tanıyormuşum gibi diyeceğiniz nadide bir insanla tanışacağınızın haberini şimdiden verelim.

1986 doğumlu sanatçı, Sinop’ta dünyaya gelmiş, tutkulu bir şekilde bağlı olduğunu mesleği olan fotoğrafçılık ile de çocuk yaşlarda tanışmış. Almanya’dan gelen o meşhur polaroid makineleri ile bugün ortaya çıkan profesyonel sanatçının ilk hevesi ateşleniyor.

Sonrasında çalışarak ilerliyor, açıları deneyimleri en iyi fotoğrafı bulmak için milyonlarca çekim ve çok çalışmak başarı yolunun özeti diyebiliriz.

Sahne fotoğrafçılığını da deneyimliyor, farklı türleri de başarı ile icra ediyor. Bugün ise bizi büyüleyen manzara çekimleri ile görüyoruz Aslan Özcan’ı sahnede. Onun perspektifinden çıkan çekimlerin ve anların viral olması, popüler hale gelmesi de kendisinin gerçekten mesleğine baktığı açıyla yakından ilgili.

Öğrenmeye ve Öğretmeye Daima Açık Bir Karakter

Bazı insanları tanımlarken şu cümleyi sıklıkla söylemek içinizden gelir. O bizden biri. İşte Aslan Özcan’da bu cümleyi defalarca söyleme isteği uyandıran bir insan. Öğrenme aşığı ve keşfetme aşığı olan profesyonel fotoğrafçı bildiklerini bu yolda ilerleyecek bireylerle açık gönüllü bir şekilde paylaşıyor. Yeni fotoğrafçıların yetişmesine ön ayak oluyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığını ve herkesin hikayesinin çok özel olduğunu vurguluyor üstelik.

Bir fotoğraf nasıl viral olur sorusunun yanıtını arayan kocaman bir kitle olduğunu biliyoruz. Aslan Özcan’ın üslubu karakteri ve işine gösterdiği özeni viral olmak istiyorsanız örnek almanız gereken isim olarak göstermekten gurur duyuyoruz. Daha nice başarılarını da yakından takip edeceğiz ve fotoğraf tutkunlarına özlemini çektikleri çalışmaları sunacağız mutlaka.

Memleketine hasret duyan binlerce insanın gönlüne su serpen çekimlerini, keşfedilmemiş cennet köşeleri youtube kanalından izleyebilir ve kendisini yakından tanıyabilirsiniz.  Başarısı daim yolu hep aydınlık olsun…

Aslan Özcan’ın bizi daha binlerce iyi an ile tanıştırması dileğiyle….

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın