Amazondan Nasıl Para Kazanılır?

Amazondan Nasıl Para Kazanılır? En çok ilgi gören e ticaret sitelerinden biri olan amazon dünyanın dört bir yanından kullanılır. Talebinin yüksek olmasından dolayı amazondan para kazanmak girişimcilerin merak ettikleri konular arasında yer alır. Platformda euro, dolar, Japon yeni, pound sterling gibi farklı para birimleri geçerlidir. Hem alışveriş hem de satış yapmaya imkan veren amazon internetten […]

 Amazondan Nasıl Para Kazanılır?

09.06.2022 - 21:44

Güncelleme : 09.06.2022 - 21:44

Amazondan Nasıl Para Kazanılır?

En çok ilgi gören e ticaret sitelerinden biri olan amazon dünyanın dört bir yanından kullanılır. Talebinin yüksek olmasından dolayı amazondan para kazanmak girişimcilerin merak ettikleri konular arasında yer alır. Platformda euro, dolar, Japon yeni, pound sterling gibi farklı para birimleri geçerlidir. Hem alışveriş hem de satış yapmaya imkan veren amazon internetten para kazanmanın avantajlı yollarından biridir.

Dünya genelinde saygın bir alışveriş sitesi olan Amazon giderek büyüyen iş hacmi ile alışveriş sayısını artırmayı hedefler. Yapılan her satıştan komisyon elde eden satıcılar için ön koşul olarak bir web sitesine sahip olma gerekliliği sunulur. Satış hedeflerine ulaşabilmek için koşulları eksiksiz şekilde sağlamak gerekir.

Amazonda Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Yönlendirmeye dayalı olan satış ortaklığı sistemi komisyon ödeyen bir tavsiye programı olarak ifade edilir. Amazon platformunda satış ortağı olmak kolay olup kayıt aşamasını tamamlamak gerekir. Verilen link üzerinden Amazona yönlendirme yapılıp kullanıcı ürün satın aldığında satış yüzdesi kazanılacaktır. Bu satışlardan elde edilecek komisyon oranları satın alınan ürün türüne göre farklılık gösterir. Amazon tarafından belirlenen ücretlerin ne olduğu her sene açık şekilde belirtilir.

Satış ortaklığı ile amazondan para kazanmak için kişisel dönüşüm oranına da dikkat etmek gerekir. Bağlı kuruluş aracılığı ile siteye gelen toplam ziyaretçi sayısıyla ilişkili olan bu oran web siteyi ziyaret eden kişilerin yüzdesini verir.

Amazondan Nasıl Satış Yapılır?

Amazondan satış yapmak için belli adımları tamamlamak gerekir. İlk olarak ürünler envanter listesine eklenir ve bu sırada sitedeki yönlendirmeler takip edilebilir. Her bir ürün için doğru anahtar kelimeler seçilmelidir. Bu kelimeler kullanıcıların arama yaparken tercih edeceği kelimeler olmalıdır.

Gerekli bilgileri tamamladıktan sonra ürünün satışı için beklenir. Satılan her bir ürün için Amazon tarafından kullanıcıya bilgi verilir. Ürünün tedariki için kargo ile alıcıya teslim edilmesi gerekir. Ürün gönderilip alıcı tarafından onay verildiğinde komisyon oranı kesildikten sonra kalan kısım satıcıya iletilir. Fiyatlar ise tüm ürünler için aynı olmayıp elde edilecek kazanç da buna bağlı olarak farklılık gösterir.

Amazonda Para Kazanmak

Her yıl milyonlarca ürün satan amazon satış açısından basit bir yapıya sahiptir. Küresel çapta e ticaret listelerinde ilk sıralarda yer alan Amazon dönem dönem satış rekorlarına ulaşmıştır. Güvenli ve verimli şekilde satış yapmayı esas haline getiren platformda satış yapmak popüler pazarda kazanç elde etmeyi kolaylaştırır.

Diğer platformlarda ve ürün grupları ile kıyaslandığında Amazondaki komisyon oranları makul seviyelerdedir. Yalnızca Amerika’da 100 milyonun üzerine ulaşan kullanıcı sayısı her geçen gün artış eğilimindedir. Satışların yarıya yakını üçüncü taraf satıcılar tarafından gerçekleşirken genel olarak satıcıların %80’lik bölümü farklı pazarlarda satış yaparlar. Bu gibi çalışmalar sayesinde platformun genel satış oranı ve bilinirliği sürekli artış içerisindedir.

Amazonda Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Amazonda para kazanmak için birden fazla yöntem vardır. Amazon mechanical Turk, Amazon merch, Amazon handmade, kindle ile para kazanmak, amazon FBA, amazon ile dropshipping, Amazon assosiciates satış ortaklığı gibi yöntemler bunlar arasında yer alır. Bunların yanı sıra amzonda kariyer yapmak da mümkündür. Yeteneklere göre başvurulacak iş imkanları firmanın Amerika merkezli olduğu düşünülerek yapılmalıdır. Ek olarak amazon flex ile para kazanmak da mümkündür. Bireysel şekilde kargo teslimatının yapılacağı bu servis henüz ülkemizde aktif değildir. Amerika’da ise özellikle öğrenciler arasında popüler olan bu sistemde saatlik kazanç elde edilir. Ülkemizde ise kazanılacak ücretler farklı olacaktır.

Kaynak: https://vizyonpara.com/amazonda-satis-yapmak/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın