Akustik Kaplama

Akustik Kaplama Kapalı olan tüm ortamlarda ve mekanlardan gürültüyü emen ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan akustik uygulamadır. Banyo ve mutfak gibi ıslak hacimler de dahil olmak üzere her türlü iç mekanlarda kullanılabilen güneşe karşı dayanıklılık, leke tutmazlık, silinebilirlik gibi avantajlı özelliklere sahip vinil ve tekstil yüzeyli akustik özellikli […]

 Akustik Kaplama

25.05.2022 - 16:38

Güncelleme : 25.05.2022 - 16:38

Akustik Kaplama

Kapalı olan tüm ortamlarda ve mekanlardan gürültüyü emen ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan akustik uygulamadır. Banyo ve mutfak gibi ıslak hacimler de dahil olmak üzere her türlü iç mekanlarda kullanılabilen güneşe karşı dayanıklılık, leke tutmazlık, silinebilirlik gibi avantajlı özelliklere sahip vinil ve tekstil yüzeyli akustik özellikli duvar kaplamalarıdır. Kumaş kaplı duvar ve tavan panelleri; lazer metre ile panelin uygulanacağı alan belirlenir. Sıvı güçlü malzeme yapıştırıcısı özel rulo fırça ile duvara sürülür. Silikon tabancası panelin dört köşesine sürülür ve yapıştırıcı sürülen bölgeye uygulanır. Akustik paneller kumaş kaplı, ahşap ve heraklite ahşap yününden elde edilen Akustik Kaplama ürünleridir. Her birinin teknik özellikleri, ses dağılım veya yutum değerleri farklıdır. Ahşap paneller sesi dağıtırken kumaş kaplı paneller ortam içindeki uğultuyu engelleyebilmek için oluşan yankıyı absorbe eder yani emer.

Duvar ve tavanda yankı hesaba katılarak uygun noktalarda kullanılır. Akustik panel hacim akustiği uygulamalarında mekanda estetik ve şık bir görünüm elde edilmesi için üretimini yaptığımız ses yalıtım malzemeleridir. Açık ve kapalı ofis, sinema salonu, çağrı merkezi, konferans salonu, evde sinema odası, radyo odaları, ses stüdyo kayıt odası, toplantı salonu, cafe restaurant bar, düğün salonları ve daha aklınıza gelebilecek bir çok alanda ahşap ve kumaş kaplama panelleri kullanarak hem yankı izolasyonu hem de akustik tasarım sağlanmış olur. Ofis akustiği, ses izolasyon Modern işyer’leri, görevlerini yerine getiren insanların ihtiyaçlarına uyarlar. Giderek daha fazla çalışanların barış içinde çalışmasına ve daha etkili olabilmelerine olanak sağlayacak. Akustik Kaplama nedir? akustik düzenleme gerektiren mekanlarda uygulanan, sesin yalıtım ve hacmini sağlayan yöntemdir.

Mekanların akustiğinin sağlanabilmesi içi tavan, duvar ve gerektiğinde zeminde yankıların engellenebilmesini sağlayacak malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılacak olan malzemeye göre uygulama şekli belirlenmekte olup farklı Akustik Kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Akustik ses emici özelliğe sahip kumaş ile kaplanan dekoratif ses yalıtım panelleri ile ortamdaki sesin dengesi sağlanmakta ve yankı yok edilmektedir. Dekoratif görünüme sahip Akustik Kaplama ürünleri Elit Acoustic tarafından en etkili izolasyon sağlanabilmesi açısından en doğru materyallerin kullanımı sağlanarak üretimi gerçekleştirilmektedir. 3D akustik duvar panelleri ortam akustiğini sağlarken oldukça dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. 3D akustik kumaş kaplı panelleri tercih ederek, dilediğimiz mekânda mükemmel tasarımlar oluşturabilirsiniz. 3 boyutlu akustik duvar kaplama için kullanılan ürün, kumaş kaplı panel ile aynıdır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın