Akran zorbalığı artık disiplin suçu

Liselerde ”siber zorbalık” ve ”akran zorbalığı” yapanlar disiplin kuruluna sevk edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ni güncelledi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, tekrarlayan çeşitli davranışlarıyla başka bir öğrencinin sosyal veya duygusal gelişimini olumsuz etkileyecek şekilde akran zorbalığı yapmak disiplin işlemleri arasına eklendi. İlgili Haber Kısır Kedi Maması Çeşitleri Neler? Yönetmeliğe göre; okul yöneticilerinin, öğretmenlerin, […]

 Akran zorbalığı artık disiplin suçu

16.11.2022 - 13:30

Güncelleme : 16.11.2022 - 13:30

Liselerde ”siber zorbalık” ve ”akran zorbalığı” yapanlar disiplin kuruluna sevk edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ni güncelledi.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, tekrarlayan çeşitli davranışlarıyla başka bir öğrencinin sosyal veya duygusal gelişimini olumsuz etkileyecek şekilde akran zorbalığı yapmak disiplin işlemleri arasına eklendi.

Yönetmeliğe göre; okul yöneticilerinin, öğretmenlerin, çalışanların ve diğer öğrencilerin izinsiz olarak görüntülerini çeken, kaydeden veya paylaşan öğrenciler de disiplin cezası alacak.

Yönetmeliğe göre; tütün içermeyen ancak tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan her türlü ürünü bulundurma veya kullanma da disiplin gerekçesi oldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın