Ahşap Akustik Panel

Ahşap Akustik Panel Ahşap akustik duvar panelleri (delikli derzli perforeli), akustik çözüm ve ses yalıtımı gerektiren konferans salonları, kongre merkezleri, toplantı odaları ve lobi vb. alanlarda doğal ahşap görünümüyle hem estetik hem de akustik tasarım Akustik ahşap paneller, yüzeyine çarpan sesleri yansıtan ve odadaki gürültüyü ortadan kaldıran panel türüdür. Ahşap Akustik Panel MDF ve MDF […]

 Ahşap Akustik Panel

08.05.2022 - 18:52

Güncelleme : 08.05.2022 - 18:52

Ahşap Akustik Panel

Ahşap akustik duvar panelleri (delikli derzli perforeli), akustik çözüm ve ses yalıtımı gerektiren konferans salonları, kongre merkezleri, toplantı odaları ve lobi vb. alanlarda doğal ahşap görünümüyle hem estetik hem de akustik tasarım Akustik ahşap paneller, yüzeyine çarpan sesleri yansıtan ve odadaki gürültüyü ortadan kaldıran panel türüdür. Ahşap Akustik Panel MDF ve MDF Lam ham halleri kullanılarak üretilir. Talep edildiği taktirde doğal ahşap kaplanabilir, alev geciktirici ahşap cilası uygulanabilir. Akustik projelerde, konser alanlarında, ofislerde, konferans ve balo salonlarında mükemmel bir ses üretmek için gerekli koşulları yaratır ve insanlara aktarır ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır.

Çeşitli akustik perforasyonlar, hem duvarlar için hem de tavanlar için bilinen ses emme katsayılarını elde etmek için test edilmiş ve belgelenmiştir. Bazı seslerin yönlü olarak iletilmesi ve diğer seslerin azaltılması veya ortadan kaldırılması gerekir. Projelerinizde doğru bir akustik performans sağlamak için ahşap delikli panel yerleşiminde akustik danışmanla çalışmak en doğru yöntemdir. Ahşap Akustik Panel , kumaş kaplı, ahşap ve heraklite ahşap yününden elde edilen farklı birçok modele ve ses yutum katsayısına sahip akustik kaplama ürünleridir. Her birinin teknik özellikleri, ses dağılım veya yutum değerleri farklıdır. Duvar ve tavanda sesin yansıma oranları hesaba katılarak uygun noktalarda kullanmak en önemli esaslardandır.

 Fuzuli kullanım istenen ses değerini vermeyip sesi daha boğuk hale getirebilir. Duvar ve tavan harici masa üzerinde, ortam içinde ve tavanda asılı sabit olarak kullanılan akustik panellerimizde mevcuttur. Bunlar masa seperatörü, akustik paravan, canopy yüzer tavan paneli, baffle vb. akustik malzemelerdir. Delikli ahşap panel ; kapalı ortamlarda gürültü problemi çözümü için akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Akustik ahşap panel akustik düzenleme ve ses yalıtımı amaçlı kullanılan ses izolasyonu malzemesidir. Akustik ahşap paneller eko ve yankı gibi ses problemlerini çözümler. Delikli panel, genellikle insanların kalabalık olarak yer aldığı ortamlarda tavan dekorasyonu için tercih edilir. Sahip olduğu delikler sayesinde havadar bir ortam oluşmasını sağlayan akustik ahşap delikli panel genellikle toplantı ya da tiyatro salonlarının bekleme holünde kullanılır. Akustik Ahşap Panel akustik ses yalıtımı ve akustik düzenleme amaçlı kullanılan üründür. Akustik ahşap paneller yankı ve eko gibi ses problemlerini önlemek amaçlı kullanılan bir üründür. Uygulandığı ortamda akustik düzenleme sağlayan ve ses kalitesini en yükseğe çıkmasını olanak sağlayan panellerdir. Dekoratif görünümlü Ahşap Akustik Panel çeşitleri Turkish Acoustic tarafından teknik şartnamelere uygun üretimi gerçekleştirilmektedir. Yankı yutucu özelliğe sahip Ahşap Akustik Panel çeşitleri ses yutum değerleri yüksek olması nedeniyle ofislerde, konferans salonlarında ve daha bir çok alanda kullanımı sağlandığında ortamda bulunan ses kargaşasının önüne yüksek oranda engel olmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın