17 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Artvin, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Muş, Ordu, Rize, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yozgat, Bayburt ve Ardahan’a sarı kodlu uyarıda bulundu. Havada “potansiyel tehlike durumuna işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere […]

 17 il için sarı kodlu uyarı

04.10.2022 - 6:48

Güncelleme : 04.10.2022 - 6:48

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Artvin, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Muş, Ordu, Rize, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yozgat, Bayburt ve Ardahan’a sarı kodlu uyarıda bulundu.

Havada “potansiyel tehlike durumuna işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Kuzey, iç ve güneybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara ve İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz ile Antalya, Mersin, Adana, Karaman, Çankırı ve Erzincan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu ve Tokat çevreleri ile Yozgat’ın doğu, Sivas’ın kuzey ve batı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın