Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Apple’ı bekleyen tehlike

Apple’ı bekleyen tehlike

admin admin -
67 0

Birçok akıllı telefon üreticisi, amiral gemisi serilerindeki standart ve pro modelleri arasındaki farkı giderek büyütmüş durumda. Bu politikanın öncülerinden Apple, iPhone 14 Pro modelinde sipariş rekorları kırarken standart modelinin üretimine ise ara vermişti. Apple, en büyük üreticisi olan Foxconn şirketine sadece Pro modelleri üretmesi talimatında bulundu.

Ancak Pro modellerinin tek üretim yeri olan Foxconn’da işler adeta çığırından çıktı. Koronavirüs etkisiyle birlikte son yıllarda birçok kez karantina uygulanan Foxconn, perde arkasında Apple’ı oldukça olumsuz etkiledi. Çin’in uyguladığı “koronavirüse karşı sıfır tolerans” politikası nedeniyle birçok Çin fabrikası bu süreçte benzer sorunları yaşadı. Ancak son gelişmeler Apple’ı çileden çıkarıyor.

Geçtiğimiz günlerde Foxconn fabrikasında işçilerin protesto girişimi, tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Öyle ki gelen görüntüler, işçilere uygulanan darp girişimlerini de gözler önüne serdi. Yaşananlardan sonra imajının lekelendiğini düşünen Foxconn, özür dileğini çalışanlarına iletti. Aynı metinde protestoları bırakmaları halinde 1400 dolarlık ikramiye sözü verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir