Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Ismarlama Gömlek Nasıl Oluşturulur?

Ismarlama Gömlek Nasıl Oluşturulur?

admin admin -
54 0

Ismarlama gömlek, tamamen kişinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda özel dikilen parçalardır. Mezuniyet, nişan, düğün, davet veya iş hayatı gibi çeşitli alanlarda tercih edilebilmektedir. Ismarlama kıyafetler tamamen özel tasarlanarak dikildiği için kişiye kendi tarzını istediği şekilde yansıtma imkanı sunmaktadır.  Milimetric özel dikim elbiseler üreten ve giyim sektöründe birçok başarılara sahip bir markadır. Milimetric bünyesinde bulundurduğu uzman terzi kadrosuyla insanların gönül rahatlığı ile kendilerini emanet edebileceği bir oluşumdur. Ismarlama gömleklerin oluşturulması, diğer hazır giyim ürünlerden daha farklı bir üretim sürecine sahiptir.

Ismarlama Gömlek Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ismarlama gömlek hazırlanırken meydana gelebilecek en ufak bir hata her şeyi mahvedip tekrardan üretilmesini gerektirebilir. Bu yüzden, gömlek üretilirken dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta bulunmaktadır. Öncelikle, özel dikim gömlek üretilirken en önemli konulardan biri kişinin hangi terzi ile çalışacağına karar vermesidir. Ismarlama gömlekler dikilirken büyük bir özen ve dikkat gerektirmektedir. Bu nedenle, kesinlikle alanında yetkin kişiye özel dikim yapan terziler tercih etmek daha iyi olacaktır.

Sonrasında ise kişinin detaylı bir biçimde beden ölçüsünün alınması gerekmektedir. Boyun, kol, bilek, omuz bel ve göğüs uzunluklarının terzi tarafından belirlenmesi çok önemlidir. Özel dikim gömleklerin oluşturulması sürecinde en dikkat edilmesi gereken nokta kişilerin düzenli olarak provalara katılmasıdır. Hazır giyim kıyafetlerinde olduğu gibi standart bir kalıp üzerinden üretilmediği için terzi özel dikim  elbiseyi oluştururken her aşamada kişinin üzerinde görüp ilerlemesi gerekmektedir. Kişinin vücuduna tamamen oturması ve uyması adına sıklıkla prova yapılmalıdır. Ayrıca, ölçülere uygun olarak ısmarlama gömleğin yaka tasarımı da bu aşamada belirlenmelidir. Kişinin en rahat edeceği yaka modelinin seçilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, yaka kişinin boyun kısmını sıkması halinde gömlek konforlu bir biçimde kullanılamayacaktır.

Özel dikim gömlek için uzman bir terziye karar verdikten ve beden ölçüsü başarıyla alındıktan sonra hangi kumaş, renk, desen ve aksesuarlar  tercih edileceğine karar verilmesi gerekmektedir. Ismarlama kıyafeti diğerlerinden farklı ve özgün gösterecek elementte hangi ürünler kullanılarak üretileceğidir. Gömlek için kullanılacak renk ve kumaşlar kişinin isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Fakat gömlek için daha çok beyaz, uçuk mavi veya özel kullanımlar için lacivert, siyah gibi klasik renkler tercih edilmesi daha iyi olacaktır. Ismarlama gömlek içim  desen kullanımı zorunlu olmamakla beraber kişiye bağlı bir elementtir. Aksesuar olarak genellikle sedefli düğmeler tercih edilmektedir. Bununla birlikte, aynı gömlek renk seçiminde olduğu gibi gömlek aksesuarı içinde daha çok mavi, lacivert gibi klasik renkler kullanılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir