Microsoft’un 2018 Hedefi!

Dün itibariyle açıklanan Microsoft’un Nokia’yı alması teknoloji gündemini epeyce sallandırmıştı. 7.2 milyar dolar ödeyerek Nokia’yı satın alan Microsoft, belli ki daha şirketi almadan uzun vadeli yol haritasını çizmiş. Edinilen bilgilere göre bu dev alımın arkasındaki amaç; Windows Phone satışlarını arttırmak. Nokia’nın akıllı telefon pazarına girmesinde yaptıkları anlaşmayla ön ayak olan Microsoft, şirketi bünyesine katarak, Android […]

 Microsoft’un 2018 Hedefi!

04.09.2013 - 10:16

Güncelleme : 04.09.2013 - 10:16

Dün itibariyle açıklanan Microsoft’un Nokia’yı alması teknoloji gündemini epeyce sallandırmıştı. 7.2 milyar dolar ödeyerek Nokia’yı satın alan Microsoft, belli ki daha şirketi almadan uzun vadeli yol haritasını çizmiş. Edinilen bilgilere göre bu dev alımın arkasındaki amaç; Windows Phone satışlarını arttırmak.

Nokia’nın akıllı telefon pazarına girmesinde yaptıkları anlaşmayla ön ayak olan Microsoft, şirketi bünyesine katarak, Android ve iOS’a karşılık ürettiği Windows Phone platformunu rakip olacak konuma getirmeyi hedefliyor.

Microsoft’un yatırımcı sitesinde yer alan sunumdan anlaşıldığı üzere, Microsoft 2018 itibariyle akıllı telefon pazarındaki payını üç katına çıkarmayı amaçlıyor. Windows Phone’un büyüme hızına göz attığımızda biraz yavaş kaldığı gözlense de, emin adımlarla kendisini büyütmeye devam ediyor. Windows Phone işletim sistemini kullanan en büyük marka olan Nokia’yı alması, büyüme hızında nasıl bir artışa sebep olacak ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

Eğer Microsoft, Nokia’yı almasının arkasında yatan gerçek planını gerçekleştirebilirse, akıllı telefon pazarındaki en dişli rakipleri Samsung ve Apple’a yetişmesi, hatta şirketi eski günlerine döndürerek telefon pazarındaki liderliğini, akıllı telefon pazarına da taşıması hiç te şaşırtıcı olmayacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın