IoTeX Nedir?

IoTeX Nedir? IoTex, sanal ve fiziksel şeylerden oluşmuş daha güvenli, dünya genelinde bir ağ yaparak Nesnelerin İnterneti mantığının tamamını yenilemek isteyen bir blok zinciri projesidir. IoTex çalışanları, kripto para, Google, Facebook ve mühendislik gibi sosyal medya devlerinin deneyimli ve değerli kişilerden oluşmaktadır. IoTex ekibi, veri toplama, depolama, taşıma ve kullanım dahil olmak üzere her konuda […]

 IoTeX Nedir?

15.04.2022 - 11:20

Güncelleme : 05.05.2022 - 11:23

IoTeX Nedir?

IoTex, sanal ve fiziksel şeylerden oluşmuş daha güvenli, dünya genelinde bir ağ yaparak Nesnelerin İnterneti mantığının tamamını yenilemek isteyen bir blok zinciri projesidir.

IoTex çalışanları, kripto para, Google, Facebook ve mühendislik gibi sosyal medya devlerinin deneyimli ve değerli kişilerden oluşmaktadır. IoTex ekibi, veri toplama, depolama, taşıma ve kullanım dahil olmak üzere her konuda bir IoT ağında bütün insanlık yaşamı boyunca uçtan uca güvenlik sağlamayı amaçlamaktadır. IoTex bunu amacını dört adet buluş yolu ile yapmayı planlıyor. Bu yollar;

Dağıtılmışlığı, gizliliği ve ölçeklenebilirliği mümkün olan ve maliyeti en uygun şekilde destekleyecek bir “blockchains-in-blockchain” düşüncesi.

Güvenli bir ödeme yöntemi, kurşun geçirmez kodla desteklenmekte olan gerçek gizlilik.

Çok hızlı bir kesinlik ile işlemin hızlı bir şekilde onaylanması, kullanılan ağın verimliliğini önemli derecede artırmakta ve işlem maliyetlerini düşürmektedir.

Çeşitli alanlardaki en önemli programlar mimari tasarım.

IOTX Token Nedir?

IOTX token, IoTex ağına ait bir kripto para birimidir. IOTX token önemli rollere ve daha fazlasına sahip olarak bu ağın çok önemli bir parçasıdır. IOTX tokenın yaptığı roller şu şekildedir;

Bir yönetişim sistemi olarak: Blok üreticiler, ağ katılımcıları, çeşitli ağ kararları ve ağ referandumlarında oylamaya katılmak ve söz sahibi olmak için IOTX’te cüzdan sahibi olunmalıdır.

Gaz ücretlerinde ödeme yöntemi olarak: Yönlendirilen işlemlerde IoTex’te akıllı sözleşme yürütmek için gaz ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

Katman 2 zinciri için işletme ücreti ödemesi olarak: herhangi bir ağ kullanıcısı, Katman 2 zinciri yapmadan önce IOTX’te cüzdan sahibi olmalıdır

IOTX Nereden Nasıl Alınır ve Depolanır?

IOTX coini nereden nasıl alınır konusunda, birçok borsada bulunabilir ve işlem yapılabilir. Kripto para nedirnasıl alınır satılır sorunua baktıktan sonra IOTX coinini, Binance, HotBit, MXC, VCC Exchange, KuCoin, CITEX, WazirX, Gate.io, CoinDCX, Upbit, Bittrex, Coinone, IDEX ve Uniswap gibi birçok borsadan satın alarak işlem yapılabilir. İşlem çifti olarak, BTC, USDT, WETH, ETH, ve KRW gibi sanal para birimlerine sahip bir işlem çifti olarak listelenmektedir. Depolama alanında ise seçenekler arasında Trust Wallet, Cobo, IoTex Mobile, IoTex Desktop ve imToken wallet bulunmaktadır.

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

​​​​​​​

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın