Bitcoin İlk Hangi Ülkede Başladı?

Bitcoin İlk Hangi Ülkede Başladı? Bitcoin Orta Amerika ülkesi olan El Salvador’da, başlanıp kripto para birimi olan “Bitcoin” bir yasal para birimi şeklinde, olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca kripto para haberleri gün geçtikçe çok daha fazla takip edilir oldu. Bitcoin’i Kim, Niçin ve Neden Yaptı Neden Yarattı? Kısaca Bitcoin’in Tarihi; İlgili Haber Göktürk Kemer Evleri Konut Projesi Bu […]

 Bitcoin İlk Hangi Ülkede Başladı?

12.04.2022 - 21:58

Güncelleme : 07.04.2022 - 21:59

Bitcoin İlk Hangi Ülkede Başladı?

Bitcoin Orta Amerika ülkesi olan El Salvador’da, başlanıp kripto para birimi olan “Bitcoin” bir yasal para birimi şeklinde, olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca kripto para haberleri gün geçtikçe çok daha fazla takip edilir oldu.

Bitcoin’i Kim, Niçin ve Neden Yaptı Neden Yarattı?

Kısaca Bitcoin’in Tarihi;

Bu bitcoin giderek yaygınlaşan ve kullanılan bir ödeme türü şekline ve  haline gelen bu bitcoin sanal para olan Bitcoin’in Satoşi Nakamoto adında daha doğrusu, lakaplı gizli mucidi sonunda, kimliğini açıkladı.

Avustralyalı iş adamı sanal parayı bitcoin’i bulan kişi “ Craig Wright, “ olduğunu uzun süredir de “Nakamoto adını daha doğrusu lakabını kullandığını herkese duyurdu.

Bitcoin’in önde gelen bilinen kullanıcıları ayrıca sanal parayı yapan, geliştiren yazılımcılar da Bitcoini bulan kişinin Craig Wright’ın olduğunu teyit edip onaylıyor.

Bitcoin yaratıcısı Wright kimliğini söyleyip açıklarken, kendine ait olduğunu söylediği sanal para Bitcoinlere dair birçok teknik verileri de herkesle paylaştı bu şekilde de sanal paranın bitcoin’in yaratıcısı olduğunu da böylece kanıtlamış oldu. Binance Futures (Vadeli işlemler) komisyon indirim kodu nasıl kazanılacağı konusu pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır.

Bitcoin Nasıl Ortaya Çıktı?

2010 tarihinde, bir avuç tüccarın artık yerleşik para birimleri değil onun yerine Bitcoin’i kabul etmeleri, Bitcoin’in ve ayrıca genel olarak bilinen bir çok hatta tüm kripto paraların artık piyasada geçerli olan diğer para birimlerinden olduklarının, olmaya başladıklarının büyük bir göstergesidir.

Bitcoin İle Alınan Somut Öğe Nedir?


Örneğin, kripto para ile satın alınan somut öğe, daha doğrusu ilk somut öğelerden alınan ne olduğunu yada bunun bir pizza olduğunu biliyor muydunuz? O tarihte alınan söz konusu pizzaları alabilmek satın almak için sanal para olan kullanılan Bitcoin’in bugünkü  fiyatı, değeri ise hemen hemen yaklaşık  dolar olarak altmış milyon dolara ulaşmıştır.

 İşte Bu gelişmeler sonucunda  ise Bitcoin’in potansiyelini bilen, gören farklı diğer şirketler de bu sanal parayı bu kripto parayı kullanmaya, yatırım yapmaya başlamışlar. Özellikle Tesla veya Elon musk’un son dönemde dikkat çekici bir açıklamalar, yaptığı hala unutulmamıştır.  Bir hamle Elon Musk veya  Tesla’nın açıklamalarıdır. Şubat 2021 tarihinde ki açıklama Hâlâ hatırlanan bu açıklama Tesla,ın 1,5 milyar dolarlık sanal para kripto para yani Bitcoin satın aldığını söylemişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın