25 Temmuz 2022 petrol fiyatları

Petrol, Fed’den beklenen faiz artırımının petrole olan talebi azaltacağı beklentisiyle son günlerde kaydettiği kayıpları artırdı. Uluslararası piyasalarda Brent ham petrolünün fiyatı 102,2 dolara geriledi. Fiyatlardaki düşüşte, küresel petrol talebine ilişkin endişeler etkili oldu. İlgili Haber Google Görev  yap ile Para Kazanma Piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba günü açıklayacağı para politikası kararına odaklandı. Dünya genelinde […]

 25 Temmuz 2022 petrol fiyatları

25.07.2022 - 9:28

Güncelleme : 25.07.2022 - 9:28

Petrol, Fed’den beklenen faiz artırımının petrole olan talebi azaltacağı beklentisiyle son günlerde kaydettiği kayıpları artırdı.

Uluslararası piyasalarda Brent ham petrolünün fiyatı 102,2 dolara geriledi.

Fiyatlardaki düşüşte, küresel petrol talebine ilişkin endişeler etkili oldu.

Piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba günü açıklayacağı para politikası kararına odaklandı.

Dünya genelinde açıklanan makroekonomik veriler ekonomilerde durgunluk emarelerinin belirginleşmeye başladığını gösterirken, faiz oranlarında öngörülen artışın küresel ekonomiyi yavaşlatacağı ve petrol talebini zayıflatacağı beklentisi fiyatları baskılıyor.

Öte yandan, dünyanın en büyük petrol tüketicisi ülkelerinden Çin’de devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını da ekonomik aktiviteye ilişkin korkuları canlı tutuyor ve petrol piyasalarındaki talep endişelerini destekliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın