Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. YKS Sonuçları ve Tercihleri İle İlgili Önemli Bilgiler

YKS Sonuçları ve Tercihleri İle İlgili Önemli Bilgiler

haber haber -
21 0

YKS Sonuçları Açıklandı, Tercihler Ne Zaman Başlayacak?

Üniversite tercihleri yapacak olan adaylar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını heyecanla bekliyor. ÖSYM’nin verilerine göre, 3 milyon 36 bin 945 adayın başvurduğu YKS için sonuç tarihi belirlendi. YKS sonuçları 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanacak.

Geçtiğimiz yıl sonuçlar 20 Temmuz’da açıklanmış ve tercihler 27 Temmuz’da başlamıştı. Bu yıl da sonuçların açıklanmasının ardından tercihlerin ertesi hafta başlaması bekleniyor.

YKS Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan sonuc.osym.gov.tr adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. ÖSYM’nin internet sitesindeki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS Soru ve Cevapları Yayınlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) tamamlandı. Böylece YKS’nin tüm oturumları sona erdi. 2024 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Adaylar, sınav sonrası ÖSYM’nin internet sitesinden YKS cevap anahtarına erişebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir