Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Okul Notlarının Açıklanma Süreci ve E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Okul Notlarının Açıklanma Süreci ve E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

haber haber -
39 0

Notların Açıklanma Süreci

Okullarda yoğun bir dönemin ardından öğrenciler, emeklerinin karşılığı olan notlarını merakla bekliyor. 2. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde ebeveynler, çocuklarının notlarını öğrenebiliyorlar. Sistem, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Öğrenciler, karne döneminde notlarına erişebilecekler.

E-Okul VBS’nin Kapanış Tarihi

Sistemin kapanış tarihi, öğretmenlerin sınavları okuduğu tarihe göre değişiklik gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 16 Haziran’dan birkaç gün önce sona erdiği belirtiliyor.

E-Okul VBS’ye Giriş Nasıl Yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” adresine giderek istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Öğrencinin kimlik bilgileri ve eğitim bilgileri doğru şekilde girildiğinde sistem kullanıma açılıyor.

E-Okul İle Yapılabilecek Sorgulamalar

E-Okul üzerinden devamsızlık sorgulama, yazılı ve sözlü sonuçları, karne notları, haftalık ders programları gibi birçok sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca öğrencinin okuduğu kitaplar ve yazılı ortalamaları gibi bilgilere de ulaşmak mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir