Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB Genel Müdürü Kemal Bülbül, LGS Merkezi Sınavı Hakkında Bilgi Verdi

MEB Genel Müdürü Kemal Bülbül, LGS Merkezi Sınavı Hakkında Bilgi Verdi

haber haber -
47 0

Öğrencilerin Başvuruları ve Sınav Detayları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, 8. sınıf öğrencilerinin LGS için 18 Mart-2 Nisan tarihleri arasında elektronik ortamda isteğe bağlı başvuru yaptığını belirtti. Sınavın yurt içinde 3 bin 891 okulda 62 bin 663 salonda yapılacağını ve toplamda 1 milyon 38 bin 192 öğrencinin başvurduğunu açıkladı. Sınavda herhangi bir değişiklik olmadığını vurgulayan Bülbül, sınavın içeriğinin ve sürelerinin aynı kalacağını ifade etti.

Sınav Giriş Belgeleri ve Sonuçlar

LGS’ye girecek öğrencilerin sınav giriş belgelerine “e-Okul” üzerinden ulaşabileceği bilgisi verildi. Sınav sonuçları ise 28 Haziran 2024’te www.meb.gov.tr adresinden duyurulacak. Öğrencilere sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Psikolog İzzet Tamer Ekşi’den Tavsiyeler

Psikolog İzzet Tamer Ekşi, sınav kaygısıyla başa çıkmanın önemine değindi. Öğrencilere rahatlama teknikleri kullanmalarını, hobilerine zaman ayırmalarını ve arkadaşlarıyla vakit geçirmelerini önerdi. Ayrıca, ailelere de büyük görev düştüğünü belirterek, çocuklarını kıyaslamamalarını ve sınav sürecinde destek olmalarını tavsiye etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir