Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınavı Hakkında Önemli Bilgiler

LGS Sınavı Hakkında Önemli Bilgiler

haber haber -
32 0

Sınav Bilgilerine Erişim ve Giriş Belgeleri

Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava yönelik sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine e-Okul üzerinden ulaşılabilecek. Fotoğraflı sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınacak ve onaylanarak öğrencilere ulaştırılacak. Öğrenciler sınav giriş belgesine e-Okul sitesinden erişebilecekler.

Sınavın İçeriği ve Formatı

Sınav her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarındaki kazanımlar esas alınarak öğrencinin becerilerini ölçecek nitelikte sorular içerecek. Birinci oturumda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru olacak. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak.

Sınav Sonuçları ve Değerlendirme

Sınav sonuçları, 28 Haziran 2024 tarihinde www.meb.gov.tr adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir