Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS 2024 Sınavı Değerlendirmesi

LGS 2024 Sınavı Değerlendirmesi

haber haber -
35 0

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS sınav sonuçları, 28 Haziran 2024’te açıklanacak. Sonuçlar www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Uzmanlar LGS’yi Değerlendirdi

Fatih Haktürk: “2024 LGS’nin soru tarzlarının önceki yıllarda olduğu gibi öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma becerilerini ölçecek nitelikte olduğu gözlemlenmektedir.”

Hilal Çaça: “Sınavda Türkçenin konu dağılımından mütevellit anlam bilgisinin tüm basamaklarını görmekteyiz. Görsel-grafik sorularının 2024 LGS’de ön plana çıktığı ve zorluk oluşturduğu görülmüştür.”

Kenan Akgün: “Matematik testi muhakeme gücüne dayalı, okuduğunu anlama ve uygulamaya yönelik sorular içermektedir. Kazanım odaklı sorular daha fazladır.”

Neşe Murat: “Sınav genelinde zor ve ayırt edici soruların sayısı daha fazla. Geçmiş yıllara göre daha uzun metinlerden oluşan sorular bulunmaktadır.”

Ufuk Masat: “Sorular Milli Eğitim müfredatına ve kazanımlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Ortalama zorluk seviyesinde bir sınav olmuştur.”

Rukiye Özeloğlu: “Sınav soruları dikkatli okuyup kavrayan çıkarım yapan her öğrencinin başarılı olabileceği şekilde yapılandırılmıştır. Öğrenciyi düşünmeye teşvik eder yapıdadır.”

Şeyma Doğan: “Sınavda kitap okumanın, paragraf yorumu yapabilmenin ve analiz etme yeteneğinin önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Sorular çok yönlü ve orta seviyededir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir