HTML Nedir?

HTML Nedir?

 HTML Nedir?

19.01.2022 - 11:12

Güncelleme : 19.01.2022 - 11:12

HTML Nedir?

Web tasarım sektörüne giriş yapmak isteyen kullanıcıların ilk karşılaşacakları olgulardan biri de HTML’dir. HTML dili, bilinenlerin aksine bir programlama dili kesinlikle değildir. Chrome, Firefox gibi tarayıcıların okuyup anlamlandırdığı bir yazımdır HTML. HTML temelde çok basit kod yapıları olan bir unsurdur. HTML ile sayfalar, bağlantılar ve uygulamalar gibi çok sayıda çeşitli etken oluşturulabilir. Web tasarım alanına giriş yapmak isteyen bir kişinin ilk öğrenmesi gereken yapı HTML’dir. Peki HTML nasıl bir dildir?

HTML dili tüm programlama dillerin temelidir. Oldukça kolay öğrenilen HTML ile kendinizi bu alanda geliştirebilir daha sonra CSS aşamasına geçerek kişi kendini bu alanda yetiştirebilir. Özellikle yeni başlayanlar için HTML öğrenmek çok yararlı olacaktır. Sektörde biraz bilgi birikimi olanlar için ise HTML’yi öğrenmek çok daha kolay olacaktır. HTML nasıl bir dildir sorusunun yanıtı da bu şekilde verilmiş oldu.

HTML Basit mi Zor mu?

HTML’nin basit ya da zor olması tamamen kişiden kişiye farklılık gösterir. Ancak web tasarım alanının en basit unsuru olan HTML’yi öğrenmek diğer dilleri öğrenmekten çok daha kolaydır. Genel olarak bakıldığı zaman HTML’yi öğrenmenin kolay olduğu söylenebilir. Çünkü HTML’de öğrenilecek unsurlar oldukça kısıtlıdır. HTML ile basit ölçekte site tasarlayabilirsiniz. Görünüm olarak da hoş bir tasarım yapılabilir. Ancak alanı oldukça dar olan HTML ne yazık ki özellikleri bakımından da çok kısıtlıdır. HTML ile bir web tasarım yapabilirsiniz ancak siteye özgü herhangi bir özellik, işlev, eklenti ekleyemezsiniz. Bunun için diğer çeşitli dillerden yararlanmak gerekir.

html dosya yolu gösterme dersi oku

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın