Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

haber haber -
21 0

ÖSYM’nin Belirttiği Tarih

DGS sonuçları için ÖSYM henüz tarih bilgi paylaşmadı ancak Temmuz ayı son haftasında açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanmış, sonuçları ise 11 Ağustos günü açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıllarında sınav ve sınav sonuçları tarihleri göz önüne alındığında DGS sonuçlarının Temmuz ayının son haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sonuç Nasıl Öğrenilecek?

Sonuç açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama platformu olan bu adresten öğrenilebilir durumda olacak. Sınav sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

DGS Soru ve Cevapları Erişime Açıldı

DGS soru ve cevaplarının yüzde 10’u erişime açıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “30 Haziran 2024 tarihinde uygulanan 2024 Dikey Geçiş Sınavı’nın (2024-DGS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı’nın %10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 30 Haziran 2024 tarihinde saat 13.40’dan itibaren ÖSYM’nin bu adresten T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle 10 gün süreyle erişebilecektir. Temel Soru Kitapçığı’nın görüntüleme süreci 10 Temmuz 2024 tarihi saat 23.59’da sona erecektir. Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayımlanamaz. Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir