Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yorum

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yorum Azerbaycan Tıp Üniversitesi 1930 senesinde Bakü’de kuruluşu gerçekleşmiştir. Azerbaycan’ın ilk ve tek sağlık Üniversitesi niteliğindedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi yorum yapılırken bu üniversitede eğitim görmenin diğer üniversitelere göre uygun olduğu belirtiliyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinin içinde barındırdığı bölümler ise Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eczacılık ve askeri tıp fakültelerini bulundurur.Azerbaycan Tıp Üniversitesi yorum […]

 Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yorum

26.07.2022 - 8:31

Güncelleme : 26.07.2022 - 8:31

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yorum

Azerbaycan Tıp Üniversitesi 1930 senesinde Bakü’de kuruluşu gerçekleşmiştir. Azerbaycan’ın ilk ve tek sağlık Üniversitesi niteliğindedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi yorum yapılırken bu üniversitede eğitim görmenin diğer üniversitelere göre uygun olduğu belirtiliyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinin içinde barındırdığı bölümler ise Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eczacılık ve askeri tıp fakültelerini bulundurur.Azerbaycan Tıp Üniversitesi yorum yapan öğrenciler üniversite hakkında genellikle olumlu yönde ifadeler kullanmışlardır. Azerbaycan’da Tıp diş hekimliği, eczacılık okumak isteyen öğrencilere bu hayallerin gerçekleştirmek için sınavsız girişin mümkün olduğu yabancı öğrenci kontenjanı açıklığının olduğunu belirtmek gerekir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi başta Türkiye, Rusya, İran olmak üzere onlarca ülkeden yabancı uyruklu öğrenciye uygun fiyatlı eğitim fırsatı sunuyor.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yurt İmkânı

Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrencileri yurt imkânı da sunuyor. Üniversitelerin yurtları kampüse ve kliniklere oldukça yakın bir mesafede yer alır. Erkek ve kız yurtları aynı binada fakat ayrı katlarda bulunur. Yurtta kalan öğrenciler kütüphane çamaşırhane gibi hizmetlerden yararlanabiliyorlar. Odalar 3 kişilik olup her odada mutfak ve banyo bulunur. Yurt ücreti ise senelik bin Azerbaycan manatıdır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Yatay Geçiş

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin tercih ederek yerleşen öğrenciler 3. sınıftan itibaren Türkiye’ye yatay geçiş yaparak eğitimlerini Atatürk Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin birinde tamamlayabilirler. Azerbaycan Tıp Üniversitesi yatay geçiş yapılması için öğrencilerin 3, sınıfa kadar Azerbaycan’da eğitim görmeleri gerekir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi yatay geçiş avantajı sunuyor. Yatay geçişi yapabilmek için 3 sene eğitimden sonra talep ettiklerinde Necmettin Erbakan Üniversitesi ya da Trakya Üniversitesi veya Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin herhangi birinde eğitimlerini tamamlama avantajı yakalayabiliyorlar. Azerbaycan’da yer alan Tıp Üniversitesi Bakü’nün Merkezinde gençlik semtinde bulunuyor. Bu üniversiteye ulaşım metro ya da otobüs ile rahatlıkla gerçekleşiyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesine öğrenci adaylarının kabulü mülakat ile yapılır.

Mülakatlar soyaya uygulaması üzerinden öğretim görevlileri eşliğinde seçilen eğitim dilinde görüntülü ve sesli olarak düzenleniyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mülakat soruları olarak sorulan sorular temel kimya ve biyoloji soruları yer alıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın