Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Virginia Valisi, Kamu Okullarında Cep Telefonu Kullanımını Kısıtlama Kararı Aldı

Virginia Valisi, Kamu Okullarında Cep Telefonu Kullanımını Kısıtlama Kararı Aldı

haber haber -
16 0

Gençlerin Eğitimine Yönelik Alınan Önemli Bir Adım

Virginia Valisi Glenn Youngkin’in kamu okullarında cep telefonu kullanımının kısıtlanması veya yasaklanması yönündeki kararına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ders esnasında cep telefonu kullanımının öğrencilerin eğitimlerini olumsuz etkilediği ve notlarının düşmesine neden olduğu vurgulandı.

Cep Telefonu Kullanımının Önlenmesi İçin Alınacak Adımlar

Valilik açıklamasında, eğitim öğretim saatlerinde öğrencilerin cep telefonu kullanımının kısıtlanması veya yasaklanması yönünde adımlar atılacağı belirtildi. Ayrıca, cep telefonu ve sosyal medya kullanımının gençlerde “ruh sağlığı krizinin artış gösterdiği” ifade edildi.

Ocak 2025’e Kadar Yürürlüğe Girecek Yönetmelikler

Virginia Eğitim Birimi Sözcüsü Todd Reid, valilik kararına göre belirlenen yönetmeliklerin Ocak 2025’e kadar okullarda yürürlüğe girmesinin hedeflendiğini açıkladı. Bu adımın gençlerin derslerine daha fazla odaklanmalarını sağlamayı amaçladığı belirtildi.

California’da da Benzer Kararlar Alınıyor

California eyaletinde de Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi Yönetim Kurulu, haziran ayında, öğrencilerin eğitim öğretim saatlerinde cep telefonu ve sosyal medya platformlarını kullanmalarını yasaklayan bir kararı onaylamıştı. Bu tür kararlar gençlerin eğitimine destek olmayı hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir