Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya’dan Nükleer Silah Açıklamaları

Rusya’dan Nükleer Silah Açıklamaları

haber haber -
23 0

Rusya’nın Nükleer Silah Doktrininde Değişiklik Olabilir

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Moskova’dan endişe yaratan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah doktrinini değiştireceğine yönelik açıklamalarının ardından, Rusya parlamentosunun savunma komitesi başkanı Andrei Kartapolov da benzer bir açıklama yaptı.

Nükleer Silah Kullanım Zamanlaması Değişebilir

Rus haber ajansı RIA’ya göre, Kartapolov, “Moskova, Rusya’ya yönelik tehditlerin artması durumunda nükleer silah kullanımına yönelik zamanlamayı değiştirebilir” dedi. Kartapolov, “Eğer tehdit ve zorlukların arttığını görürsek o zaman nükleer silahların ne zaman kullanılacağına dair bazı detayları değiştirebiliriz. Fakat elbette şu an detayları konuşmak için çok erken” ifadesini kullandı.

Putin: “Şu An Nükleer Silaha İhtiyaç Yok”

Rusya’nın 2020’de hazırladığı nükleer silah doktrininde ülkenin varlığına ciddi bir tehdit olan nükleer silah ve diğer kitle imha silahlarının kullanılması durumunda nükleer silaha başvurulacağı belirtiliyordu. Putin, daha önce yaptığı açıklamada Rusya’nın nükleer silah deneyebileceğini fakat şu an buna ihtiyaç olmadığını söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir