İlk fiziksel akıllı giyim mağazası

Dünyanın en büyük ve en değerli şirketlerinden biri olan Amazon, faaliyet gösterdiği alanları genişletiyor. Çoğumuzun e-ticaret ile tanıdığı firma, oyun dünyasından müzik endüstrisine kadar pek çok alanda yatırım yapıyor. Bunlardan sonuncusu ise ilginç bir sektörde gerçekleşti. Mağazadaki müşteriler, Amazon uygulamasını kullanarak beğendiği ürünleri seçebilecek. Beden ve renk gibi seçenekler hazır olduktan sonra şirket çalışanları deneme […]

 İlk fiziksel akıllı giyim mağazası

21.01.2022 - 14:34

Güncelleme : 21.01.2022 - 14:38

Dünyanın en büyük ve en değerli şirketlerinden biri olan Amazon, faaliyet gösterdiği alanları genişletiyor. Çoğumuzun e-ticaret ile tanıdığı firma, oyun dünyasından müzik endüstrisine kadar pek çok alanda yatırım yapıyor. Bunlardan sonuncusu ise ilginç bir sektörde gerçekleşti.

Mağazadaki müşteriler, Amazon uygulamasını kullanarak beğendiği ürünleri seçebilecek. Beden ve renk gibi seçenekler hazır olduktan sonra şirket çalışanları deneme kabininde bu ürünleri hazır hale getirecek. Daha sonra tek yapılması gereken ayrılan kabinde ilgili ürünlerin denenmesi.

Aynı zamanda bu kabinlerde gerekli yardımın alınabilmesi için çeşitli ekranlar olacak. Amazon müşterileri bu dokunmatik panellerden yararlanarak çalışanlardan yardım alabilecek. Aynı zamanda daha fazla ürün yine burada ulaşılabilir olacak. İlave ürünler doğrudan iki taraflı bir dolaba teslim edilerek müşterinin deneme süreci asla kesintiye uğratılmayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri ise şu ifadeleri kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın