Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Lazarus Chakwera, Kaybolan Uçakla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Lazarus Chakwera, Kaybolan Uçakla İlgili Açıklamalarda Bulundu

haber haber -
29 0

Malavi Başkan Yardımcısı ve Eski First Lady’si Taşıyan Uçak Kayboldu

Malavi Cumhurbaşkanı Lazarus Chakwera, ülkenin Başkan Yardımcısı ve Eski First Lady’sini taşıyan bir askeri uçağın bölgede kaybolmasının ardından askerlerin Malavi’nin kuzeyindeki bir şehrin yakınlarındaki dağlık ormanları aradığını belirtti. Uçak, Güney Afrika ülkesinin başkenti Lilongwe’den sabah 9:17’de havalanarak kuzeydeki Mzuzu Uluslararası Havaalanı’na gitmek üzereyken kayboldu.

Başkan Chakwera: “Endişeliyim Ancak Elimden Geleni Yapacağım”

Cumhurbaşkanı Chakwera, hava trafik kontrolünün kötü hava koşulları ve düşük görüş mesafesi nedeniyle uçağa iniş yapmaması ve geri dönmesi talimatını verdiğini açıkladı. Ancak hava trafik kontrolü uçağın irtibatını kaybettikten kısa bir süre sonra radardan düştüğünü belirtti. Chakwera, kaybolan uçağı bulmak için tüm kaynakları seferber ettiğini ve uluslararası yardım tekliflerini kabul ettiğini söyledi.

Chilima ve Sekiz Kişi Uçakta Bulunuyordu

51 yaşındaki Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Chilima, eski First Lady Shanil Dzimbiri ve sekiz kişiyi taşıyan uçakta üç askeri mürettebatın da bulunduğu ifade edildi. Grup, eski bir hükümet bakanının cenazesine katılmak üzere seyahat ediyordu. Chakwera, Malawililerden kayıp uçaktaki herkes ve aileleri için dua etmelerini istedi.

Chilima, 2020 yılından bu yana başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir