Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Biden’ın Sağlık Durumu Tartışmaları Sürüyor

Biden’ın Sağlık Durumu Tartışmaları Sürüyor

haber haber -
16 0

Amerikalıların %72’si Biden’ın Sağlık Durumuna İnanmıyor

CBS News/You Gov’un yayınladığı ankete göre, Amerikalıların büyük çoğunluğu olan yüzde 72, Joe Biden’ın “başkan olarak görev yapacak zihinsel ve bilişsel sağlığa” sahip olmadığına inanıyor. Ankette, Biden’ın sağlık nedeniyle seçimlerden çekilmesi gerektiğine inananların yüzde 46’sının Demokrat seçmenlerden oluştuğu belirtildi.

Trump’ın Zihinsel Sağlığına İlişkin Görüşler

Ankette, Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın başkanlık için gerekli zihinsel ve bilişsel sağlığa sahip olup olmadığı sorusuna katılımcıların yüzde 50’si “evet”, yüzde 49’u “hayır” cevabı verdi. Bu sonuçlar, seçmenler arasındaki bölünmeyi gözler önüne seriyor.

İlk Canlı Yayın Tartışması Eleştirilere Yol Açtı

27 Haziran gecesi CNN’de gerçekleşen ilk canlı yayın tartışması, Biden ve Trump arasında sert geçmiş ve tartışmalara yol açmıştı. Program sonrasında Biden’ın yaşına ilişkin kaygıları gideremediği ve sağlık durumuyla ilgili şüpheleri artırdığı yönünde eleştiriler yükselmişti.

Biden’a Çekilme Çağrıları Artıyor

Demokratlar içinde Biden’ın adaylıktan çekilmesi gerektiği tartışmaları sürerken, Cumhuriyetçi Chip Roy’un, Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in “Anayasa’nın 25. Ek Maddesi’ni” kullanarak Biden’ı görevden alma çağrısı yapması için tasarı hazırlığında olduğu duyuruldu. Bu gelişmeler, seçim atmosferini daha da geriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir