Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Senatörleri Netanyahu’yu Eleştirdi

ABD Senatörleri Netanyahu’yu Eleştirdi

haber haber -
26 0

Warren ve Sanders Netanyahu’yu Sert Sözlerle Eleştirdi

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu “insani bir felaket yarattığı” gerekçesiyle sert bir dille eleştirdi. Warren, Netanyahu’nun iki devletli çözüm politikasını desteklemediğini ve ateşkese ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Warren: “Netanyahu Kongre’ye Hitap Etmemeli”

Warren, ABD Başkanı Joe Biden’ın Netanyahu’ya Kongre’de hitap etmemesi gerektiğini açıkça belirtmesi gerektiğini savundu. Warren, Netanyahu’nun konuşmasına katılmayacağını belirtirken, her iki tarafın barışçıl bir çözüm bulmaları için müzakere masasına oturması gerektiğini söyledi.

Sanders: “Netanyahu Bir Savaş Suçlusudur”

Bağımsız Vermont Senatörü Bernie Sanders da Netanyahu’yu sert bir dille eleştirerek onun bir “savaş suçlusu” olduğunu vurguladı. Sanders, Netanyahu’nun konuşacağı Kongre oturumuna kesinlikle katılmayacağını belirtti.

İsrail ve ABD Politikaları Eleştirildi

Warren ve Sanders’ın Netanyahu’ya yönelik eleştirileri, İsrail’in Gazze politikası ve ABD’nin İsrail’e destek politikalarıyla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. İki senatör de barışçıl bir çözüm için tarafların müzakere masasına oturması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir