Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Başkanı Biden’dan Kampüs Olaylarıyla İlgili Açıklamalar

ABD Başkanı Biden’dan Kampüs Olaylarıyla İlgili Açıklamalar

haber haber -
25 0

Biden: İsrail Politikamız Değişmedi

ABD Başkanı Biden, kampüs olaylarıyla ilgili Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, İsrail’e verdiği destek konusunda herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti. İfade özgürlüğüne saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Biden, ancak şiddet içeren eylemlere izin verilmeyeceğini ifade etti.

Şiddete Müsaade Yok

Biden, şiddet içeren gösterilere asla izin vermeyeceklerini ve barışçıl protestoların destekleneceğini söyledi. Ülkenin hukukunun üstünlüğüne vurgu yaparak, şiddetin kabul edilemez olduğunu belirtti ve vandalizmin, mülke zarar vermenin barışçıl protesto kapsamında olmadığını vurguladı.

Demokratik Hakların Önemi

Farklı düşüncelere sahip insanların ifade hakkının demokrasinin temel gereği olduğunu vurgulayan Biden, ancak başkalarının haklarını ihlal etmenin kabul edilemez olduğunu belirtti. Toplumun huzur ve düzen içinde olması için herkesin hukuk kurallarına uyması gerektiğini belirtti.

Ulusal Muhafıza Gerek Yok

Biden, bazı eyaletlerdeki kampüs olaylarını kontrol altına almak için Ulusal Muhafızların göreve çağrılmasının gerekli olmadığını belirtti. Ülkedeki kampüs olaylarında 18 Nisan’dan bu yana 1800’den fazla kişinin gözaltına alındığı bilgisi de paylaşıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir